Největší a nejstarší obchodní centrum v Liberci, OC NISA, pamatuje s novinkami i na bezpečnost návštěvníků. Se začátkem roku 2012 bylo uvedeno do provozu několik nových bezpečnostních prvků - tzv. „bezpečnostní tlačítka“ a defibrilátor. Vše má přispět ke zvýšené bezpečnosti a ochraně zdraví i majetku návštěvníků obchodního centra.

Bezpečnostní SOS tlačítka

Na vytipovaných frekventovaných místech v pasážích OC NISA byla umístěna tzv. „bezpečnostní tlačítka“, která jsou napojena na pult ostrahy centra. Tlačítka umožní komunikaci přímo s ostrahou a jsou určena pro situace, kdy je nutný zásah třetí osoby – pracovníka ostrahy. Slouží např. pro návštěvníky, kteří se nedokážou v obchodním centru zorientovat, pro děti, které se ztratily, nebo při náhlých zdravotních potížích. Umístění tlačítek je na místě výrazně označeno nápisem S.O.S. a grafickými prvky.

Konkrétní umístění S.O.S tlačítek naleznete v interaktivní mapě OC.

Defibrilátor

Dalším významným prvkem ve zvýšení bezpečnosti je umístění defibrilátoru přímo do srdce obchodního centra, kde je k dispozici právě pro náhlé zdravotní příhody. Obchodní centrum NISA teď takový zásah umí poskytnout. Defibrilátor je určen i pro použití laiky, po otevření balení je zasahujícímu k dispozici hlasový návod.

Současně vedení OC NISA zajistilo proškolení pracovníků ostrahy k práci s defibrilátorem. V kombinaci s bezpečnostním tlačítkem by se tak měla významně snížit doba reakce pro případ náhlých zdravotních příhod.

Jako první obchodní centrum v Liberci a na severu Čech zakoupilo OC NISA toto moderní zdravotnické zařízení AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor). Následuje tak světový trend v poskytování první pomoci.
  
Přejeme Vám tímto příjemnou a poklidnou návštěvu OC NISA .

Soubor ke stažení: Okamžitá pomoc při náhlé zástavě oběhu