OC Nisa Liberec letos již poosmé otevřela grantový program. V letošním roce nesl poprvé nový název Na dotek pomoci. Na vybrané projekty poskytneme 200 000 Kč.

Celkem jsme obdrželi 20 žádostí z různých oblastí.

Rozhodli jsme se částku rozdělit a přispět na tyto projekty:

  • Senior v kondici? A proč ne? - projekt Sociálních služeb města Mimoň, p.o. obsahuje pořízení 4 ks venkovních posilovacích strojů pro seniory do lesoparku přiléhajícího k Domovu seniorů v Mimoni.
  • Svoboda pohybu pro Eleonorku - spolek Vítr do plachet pro Eleonorku, z.s. se rozhodl pořídit elektrický vozík pro 3letou dívku z Křižan.
  • SH ČMS Sbor dobrovolných hasičů Březová si dal za cíl Nákup nůžkového stanu. Ten poslouží jako zázemí při účasti na soutěžích místních dobrovolných hasičů.
  • Komunitní relaxační park - nejen pro seniory je projekt neziskové organizace Centrum RoSa z.s. Díky němu doplní mobiliář veřejného parčíku před institucí. Dojde k pořízení lavic a květin.
  • Projekt spolku Šance zvířatům, z.s. - Výbava vznikajícího kočičího depozita, si klade za cíl pořídit vybavení pokojů pro kočky umístěné v depozitu zvířat. Jedná se o alternativu útulku. Bývají zde umístěna zvířata z množíren, týraná zvířata, nebo zvířata od majitelů v tíživé životní situaci.
  • Dětský diagnostický ústav, středisko výchovné péče, základní škola Liberec uspořádá Letní pobytový tábor s Čápem na horách 2024. Jedná se o tábor pro ambulantní klienty střediska - děti, které jsou díky svému chování často vyloučeny z výletů a zájmových kroužků.
  • Azylový dům pro ženy a rodiny s dětmi - důstojný spánek pro klienty je projekt organizace Návrat, o.p.s. a pokrývá příspěvek na nákup třech rozkládacích dvoulůžkových postelí.

Děkujeme všem účastníkům letošního grantového programu Na dotek pomoci. Vybraným projektům gratulujeme a velmi se těšíme na výsledky jejich práce. Ostatním přejeme hodně sil a odhodlání v pokračování ve velmi prospěšných a zajímavých aktivitách.